Nusret Gokçe, është një nga kuzhinierët më të famshëm në botë.

Ai njihet me pseudonimin “Salt Bae” për shkak të hedhjes së veçantë të kripës mbi mish. Gokçe, tashmë njihet thuajse nga e gjithë bota dhe e ka shtrirë aktivitetin e tij në disa shtete. Mirëpo, çmimet në restorantet e tij, janë shumë të shtrenjta.

Këtë e ka zbuluar një burrë anglez, i quajtur Jamz. Ai shkruan në Twitter, se një darkë atje ka kushtuar rreth 2.100 euro, duke e lënë atë pa fjalë.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: