Festivali më të rëndësishëm i filmit ka ngritur siparin e tij. Në Kanë 2018 yjet e veshura me fustane të mrekullueshme sfiluan në tapetin e kuq.
Edicioni i 71-të është pagëzuar si “Festival i Ndryshimit” nga shumë media: Eshtë i pari pas rastit Weinstein, ka si kryetare të jurisë Cate Blanchett (e rrethuar nga 4 yje të tjerë botërorë).

Duke filluar nga dy anëtaret e jurisë Cate Blanchet dhe Kristen Stewart, të cilat dukeshin të mahnitshme me fustanet e zeza. Blanchet zgjodhi një fustan të Giorgio Armani Privé, ndërsa Stewart një fustan Chanel, ku është ambasadore prej disa vitesh.
E shkëlqyeshme edhe aktorja Julianne Moore, e cila zgjodhi një fustan të kuq nga Givenchy Haute Couture dhe super modelja holandeze Romee Strijd me një fustan me shkëlqimin metalik të Alberta Ferretti.

Ja si janë dukur yjet në tapetin e kuq të Kane 2018.
(da.xha/BalkanWeb)
a4

a3

a6

a1

a2

dres5

dres13

CANNES, FRANCE - MAY 08:  Fan Bing Bing attends the screening of "Everybody Knows (Todos Lo Saben)" and the opening gala during the 71st annual Cannes Film Festival at Palais des Festivals on May 8, 2018 in Cannes, France.  (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)
CANNES, FRANCE – MAY 08: Fan Bing Bing attends the screening of “Everybody Knows (Todos Lo Saben)” and the opening gala during the 71st annual Cannes Film Festival at Palais des Festivals on May 8, 2018 in Cannes, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

fust1

dres1

a5

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: