ITALI- Pas një operacioni të zhvilluar në Itali kundër drogës, autoritetet kanë bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e 4 shqiptarëve, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur.

Aksioni “Maxi” u zhvillua në Romë, ndërsa u konfiskuan 41 kg marijuanë dhe 700 gram kokainë. Mediat fqinje raportojnë se shqiptarët e arrestuar përdornin identitet të rreme përmes  falsifikimit të dokumenteve, si një strategji për t’i shpëtuar gjurmimit të policisë, përcjell romatoday.it, raporton “BalkanWeb”.

Ndaj shqiptarëve rëndojnë disa akuza pasi për post trafikimit dhe shitjes së narkotikëve, ata akuzohen për falsifikim dokumentesh dhe fshehje të identitetit.  Autoritetet vijojnë kontrollet prej ditësh në të gjitha rrugët e qyteteve të Italisë me qëllim identifikimin dhe goditjen e grupeve të rrezikshme kriminale.

  • foto galeri
  • foto galeri

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb