KINE

Qyteti i Zhangye, në veri-perëndim të Kinës, gëlltitet në pak minuta nga rëra.

Të dielën pasdite, një stuhi rëre ka goditur qytetin e Zhangye, në Kinë, duke krijuar një mur të lartë rreth 100 metra pluhuri.

Reja prej rërë dhe pluhuri ka avancuar me shpejtësi të madhe duke mbuluar, zhdukur, dhe duke reduktuar vizibilitetin dhe ajrin në qytetet e Jiayuguan, Jiuquan, Zhangye, Jinchang e Wuwei.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb