SHKODER

Kleriku katolik i Shkodrës, Angelo Massafra sërish flet për emigrimin, të cilin e sheh si një plagë shoqërore dhe një problem të madh për Shqipërinë.

Gjatë një takimi me të rinjtë në Shkodër arqipeshkvi Massafra gjeti rastin të flasë për zbrazjen e fshatrave shqiptare që siç tha po kthehet në një realitet të dhimbshëm që nuk e nderon shqiptarin.

Aqipeshkëvi Massafra tha gjithashtu gjatë fjalës së tij se nuk duhet të kemi frikë, sepse frika sjell terror. Deklaratat u bënë gjatë takimit me të rinjtë e Shkodrës dhe Arqipeshkëvit Angelo Massafra në pritje te festës se Pashkës katolike më21 Prill.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb