Është miratuar këtë të enjte në Kuvend, akti normativ për kompensimin e çmimeve për materialet e ndërtimit.

Ndonëse u shoqërua me debate dhe kundërshtime nga opozita, mazhoranca duke pasur numrat çoi në rezultatin përfundimtar , arritjen e  miratimit të këtij akti normativ.

Akti Normativ i hap rrugë kompensimit nga shteti të 300 kompanive të ndërtimit që kanë projekte publike.

109 në votim

75 pro

Kundër 33

1 abstenim

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb