Konferenca e Donatorëve ka mbledhur sot një shumë prej 1.15 miliardë për Shqipërinë, pas dëmeve për tërmetin.

Menjëherë pas kësaj, ka reaguar nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili. Ky i fundit shprehet se ka shumë rëndësi që lekët të mos shkojnë dëm, si ata të reformës në drejtësi, që sipas tij, u tretën si kripa në ujë.

Postimi i Petrit Vasilit:

Ka shume rendesi qe leket e donatoreve per termetin te mos shkojne dëm si ato te Reformes ne Drejtesi qe u treten si kripa ne uje dhe prodhuan vetem kapjen mafioze te shtetit nga rilindja.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb