KORÇË

Reshje të shumta dëbore në qarkun e Korçës. Gazetarja Lorena Kodra raporton për “BalkanËeb” se për shkak të reshjeve kanë nisur edhe problemet e para, kryesisht në lëvizje.

Në të gjithë qarkun ka pasur reshje bore gjatë natës së kaluar dhe temperaturat kanë zbritur disa gradë nën zero.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në Dardhë trashësia e borës shkon në 40 cm, ndërsa në zonat e tjera janë regjistruar 15-20 cm reshje bore.

Si pasojë e uljes së temperaturave në disa akse ka prezencë akulli. Në aksin Korcë-Dardhë, Korçë-Voskopojë, Qafa e Qarrit lëvizet vetëm me zinxhirë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb