Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë këtë pasdite në Korçë. Mësohet se lëkundja më e fundit ka qenë 3.4 ballë e shkallës Rihter dhe me një thellësi 25 km.

Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë në Nikolicë të Korçës, ndërsa nga lëkundjet ka mbetur pa energji elektrike një pjesë e qytetit juglindor.

Sipas OSHEE në Kolonjë, janë dëmtuar kabinat elektrike Lënçke dhe Helmes, për shkak të lëkundjeve të forta dhe të shpeshta të tërmetit. Për pasojë, kanë mbetur pa energji elektrike Lënçka, Kurtesi,Qinam Radovickë dhe Radovickë. OSHEE njofton se po punohet për eliminimin e defekteve.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: