Infeksionet e koronavirusit në Itali vazhdojnë të rriten: në 24 orët e fundit ka pasur 552 raste të reja, krahasuar me 402 ditën e djeshme, gjithsej 249.756.

Ka vetëm tre vdekje nga Covid-19 në krahasim me gjashtë të enjten, në total 35,190.

Të gjitha rajonet regjistruan raste të reja, nga Molise, e cila ka një më shumë se të enjten, në Veneto me plus 183 infeksione.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: