SPANJË-Policia Kombëtare në Madrid ka arrestuar një shqiptar nga Kosova, pasi ai u paraqit vullnetarisht në Stacionin e Policisë, duke pranuar vrasjen e gruas së tij.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Hortaleza të kryeqytetit spanjoll dhe është rasti i parë i vrasjes me motive gjinore në këtë shtet, për këtë vit, raporton KTV.

Qytetari kosovar i tha policisë se besonte që i kishte bërë diçka të keqe gruas së tij.

Viktima, 43 vjeçare me shtetase rumune, u gjet e vdekur në apartamentin e çiftit.

Hetimet e para tregojnë se bashkëshorti kosovar e kishte shtrenguar gruan duke i shkaktuar në këtë mënyrë vdekjen.

Policia në Madrid tha se nuk kishte një urdhër ndalimi për burrin, edhe pse ndaj tij kishte një ankesë para disa vjetësh.

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb