Gjashtë njerëz vdiqën dhe dhjetëra u plagosën nga turmat mes tifozëve që u dyndën për të tentuar të hynin në stadiumin Yaoundé, vendi i ndeshjes së Kupës së Kombeve të Afrikës midis Kamerunit, vendi pritës, dhe Ishujve Komore për raundin e dytë të finales.

Megjithatë, ndeshja u mbajt dhe u mbyll me fitoren 2-1 të Kamerunit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb