TETOVË – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot pa paralajmërim ka vizituar SPB-Tetovës, ku edhe i ka kërkuar llogari të punësuarit në sektorin e dokumenteve. Ai e gjen një të punësuar në zyrë, duke e mashtruar kryeministrin Xhaferi se ka punë, por Xhaferi e largon nga zyra me nervozizëm.

Debati:

Xhaferi: Ku e ke vendin e punës?

Zyrtari: Vendin e punës e kam këtu

Xhaferi: Po ç’bën këtu?

Zyrtari: Kam ardhur për disa dokumente

Xhaferi: Çfarë dokumenti? Shko te vendi i punës, se s’ke punë me dokumente, ti nuk ke punë zyrtare këtu, ti ke ardhur këtu për të pirë kafe.

Sipas informacioneve, kryeminsitri Xhaferi do të ispeektojë shumë institucione shteëtore për të parë edhe gjendjen aktuale. Thuhet se shumë administratorë nuk shkojnë fare në vendin e punës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: