Kuvendi ka nisur procedurat për zgjedhjen e Avokatit të ri të Popullit pas mbarimit të mandatit të Erinda Ballancës.

BalkanWeb mëson se 20 kandidatë kanë depozituar CV-të në Kuvend dhe mes tyre janë ish ministri i Drejtësisë, Ilir Rusmali, Avokatja e Popullit në detyrë Erinda Ballanca, ish kryetarja e KQZ-së, Lefterije Luzi dhe ish deputeti i PD-së, Sali Shehu.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb