Eugena Tomini, shefe e shërbimit të epidemiologjisë në ISHP emërohet zv.ministre e Shëndetësisë.

Vendimi është marrë në mbledhjen e qeverisë dhe është botuar tashëm në fletoren zyrtare.

Mësohet se Tomini nuk ka zëvendësuar asnjë prej zv.ministrave aktualë, por i shtohet ekipit aktual prej tre zëvendës ministrash në krahë të ministres Ogerta Manastirliu.

Kështu përveç Mira Rakacollit, Albert Nikollës dhe Bardhylka Kospirit do të shtohet edhe Eugena Tomini.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: