GJIROAKSTER

Gjykata e Gjirokastrës ka dënuar me 3.6 vite burg mësuesin Neshat Tepelena. Ky i fundit ishte nën hetim për muaj të tërë, ndërsa tashmë është provuar vepra për ngacmim seksual ndaj një të mitureje.

Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në prill të vitit të kaluar. Gazetarja e “BalkanWeb”, Brikena Metaj raporton se ky akt i rëndë i mësuesit 62-vjeçar kundrejt nxënëses së tij të mitur ka ndodhur në shkollën 9-vjeçare të fshati Kalasë, rrethi Delvinë.

(n.m/BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb