DROPULL

Disa shpërthime të fuqishme janë raportuar pak minuta më parë nga Dropulli i Gjirokastrës.

Raportohet se 10 mina të Luftës së Dytë Botërore kanë shpërthyer nga zjarri.

Zjarrfikësit e Gjirokastrës, Dropullit dhe Libohovës kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje, duke bërë të mundur shuarjen e flakëve dhe largimin e rrezikut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb