Charlec Leclerc do të nisë nga vendi i parë garën e nesërme të Formula 1, pasi fitoi Pole Position në provat zyrtare të Francës. Piloti i Ferrarit ishte i jashtëzakonshëm sot, teksa ia doli të lejë mbrapa emra tejet të rëndësishëm.

Notë pozitive edhe për Verstappen, i cili u rendit menjëherë pas vendit të parë. I 3-ti qëndron Perez.

Pozicioni i katërt i takon Hamilton, pavarësisht përpjekjeve nuk shkon më shumë sesa kaq. Top 10 mbyllet nga Magnussen.

Gara nesër do të fillojë në orën 15.00 dhe po pritet me padurim nga tifozët.

Dc4a4063 E036 4823 9227 F16375db7ac8 (1)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: