Debate në seancën e sotme parlamentar jo vetëm opozitë-maxhorancë, por edhe brenda deputetëve të PD-së.

Deputeti i PD-së Flamur Noka ka kërkuar vendimin dhe arsyen se përse është jashtë grupit parlamentar të PD-së. Teksa kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla po jepte një sqarim, deputetët e PD nuk kanë qenë të kënaqur me këtë gjë dhe kanë ngritur zërin nga vendi, duke hedhur akuza dhe në drejtim të Alibeajt. Ky i fundit më pas iu është kthyer, duke quajtur ‘legen’ Flamur Nokën dhe ‘matuf’ Tritan Shehun.

Noka i ka kërkuar Gazment Bardhit t’i thotë të pushojë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: