LIBI-Katër persona janë vrarë dhe dhjetë të tjerë janë rrëmbyer pas një atentati të zhvilluar në zonën e Al Fuqaha në një stacion policie, në Al Jafra në Libinë qendrore.

Lajmin e bën të ditur bashkiaku i qytetit, Osman Hassouna, që bën përgjegjës Issi-n, në një deklaratë të raportuar nga disa media vendase.
(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb