KOSOVË

Gjeneral Major, Lorenzo D’Addario, Komandant i KFOR-it në Kosovë vizitoi kampin “Novoselo” në Maxhunaj. Atje u takua me udhëheqësit dhe trupat e Gardës Kombëtare të KFOR-it, ndërsa theksoi se ata janë aty për të siguruar një mjedis të qetë dhe të sigurt.


 


“KFOR është një komandë e NATO-s e cila kontribuon në një mjedis të sigurt dhe liri të lëvizjes për popullin e Kosovës”, ka thënë ai.


  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb