Ish-deputeti i PD-së, Luciano Boci publikon denoncimin e një mesueseje në Elbasan, e cila thotë se pavarësisht rasteve me Covid në shkollë, ajo nuk është dezinfektuar asnjëherë.

STATUSI I PLOTE
Shkollat vazhdojnë të jenë nën pushtetin e pandemisë.
Mësuesë të infektuar, ambjente të padezinfektuara, mosgjurmim rastesh, neglizhim testimesh për mësuesit, turne pa fund, kaos mësimor, mungesë e mjeteve elementare anti-covid.
Kjo është panorama e vërtetë e shkollave sot, përtej lustrimeve mashtruese.
Mësues, nxënës e prindër të braktisur në ditët më të vështira nga shteti i tyre!

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: