Shërbimi i inteligjencës Ukrainase duket se kanë synim eliminimin fizik të presidentit rus Vladimir Putin dhe kreut të grupit Wagner, Prigozhin.

Gazeta gjermane Welt, shkruan se një deklaratë e tillë vjen nga nënkryetari i shërbimit informativ, gjenerali Vadym Skibitsky.

Kujtojmë se lideri rus ka marrë masa të shumta për të siguruar sigurinë e tij fizike, madje ka refuzuar çdolloj udhëtimi tjetër veç atij me tren.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: