Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se opozita në atë pak hapësirë që ka merret me Blushin.

Manjani thotë se nuk është Blushi ai që vendos dhe merr vendime në emër të shqiptarëve, por Edi Rama.

Postimi i Ylli Manjanit:

E pabesueshme që në atë pak hapësirë publike të opozitës, zënë vend “bëmat” e Ben Blushit familjarisht. 🤷‍♂️

Druaj se asnjë ministër i qeverisë së sotme nuk ka marrë aq hapësirë nga kritika e mediave pro opozitë…

More me cilin është beteja opozitare, me Ramën apo me Blushin?! Ky i fundit nuk merr asnjë vendim në emrin tonë dhe si jep askujt hesap për punët e veta.

Sinqerisht se kuptoj!

Po na shitet Rama si politikani e modeli më i pastër në këtë vend, duke gogolizuar çdo njeri tjetër…

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb