MAQEDONI – Një fëmijë 7 vjeç ka humbur jetën, pasi u mbyt në ujërat e një lugine, në fshatin Nikushtak.

Tragjedia ndodhi sot rreth orës 13, kur fëmija së bashku me të vëllanë e tij më të rritur, po kapërcenin luginën e mbushur me ujë, njofton Bota sot.

Në momentin që kalonin, si pasojë e reshjeve të shumta, një masë e madhe uji erdhi me shpejtësi, duke tërhequr me vete të dy fëmijët.

Një kalimtar i rastit pa se si dy fëmijët po mbyteshin dhe u hodh për t’i ndihmuar, por arriti të shpëtonte vetëm njërin prej tyre. Dy vëllezërit e vegjël po shkonin për në shkollë.

(ar.sh/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: