Pak ditë më parë ka nisur puna për ndërtimin e qendrës për pritjen e refugjatëve në Gjadër.

Njëherazi ka nisur edhe puna për ndërtimin e qendrës në Shëngjin,

Gazetari Elidon Ndreka ka siguruar për BalkanWeb pamjet me dron ku dallohen makineritë të cilat po kryejnë edhe punimet përkatëse.

Pas marrëveshjes me Italinë, refugjatet nga vendet e treta do të hynë në Shqipëri përmes portit të Shëngjinit, ku në qendrën pritëse do të qëndrojnë në karantine për 48 ore e me pas do zhvendosen në kampin që do të ngrihet në Gjadër.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb