Papa Françesku iu bëri thirrje liderëve të Rusisë dhe Ukrainës që të ndalin luftën. Ai theksoi se lufta në Ukrainë ishte një “masakër e pakuptimtë” e pajustifikuar, ndërsa e cilësoi sulmin rus të neveritshëm.

“Agresioni i dhunshëm kundër Ukrainës për fat të keq nuk po ngadalësohet”, u tha Papa mijëra njerëzve që ishin mbledhur në Sheshin e Shën Pjetrit.

“Është një masakër e pakuptimtë ku çdo ditë po përsëriten masakra dhe mizori”, shtoi ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: