Konferenca e Kryetarëve nuk ka arritur konsensus për dy kërkesat e PD për komisionet hetimore.

Bëhet fjalë për rastin e ndërhyrjeve në sistemin TIMS dhe për koncesionet në shëndetësi, siç janë çështja e sterilizimit dhe check-up-i.

Teksa pritej miratimi i këtyre komisioneve hetimore të kërkuara nga opozita, gazetari Ergys Gjençaj raportoi për “BalkanWeb” se nuk ka pasur konsensus. Për këtë arsye vendimet i kalojnë seancës plenare.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb