Gazetari i JOQ, Andi Llabuti, i plagosur në protestën para Ministrisë së Brendshme, për vrasjen e 25-vjeçarit Klodjan Rasha nga policia, ka folur për media.

Ai është shprehur se ndodhej pas kordonit të policisë, kur është qëlluar me diçka në kokë e buzë.

“Më mirë vdes këtu, se sa të iki në spital. Këta efektivë bënë një krim. Nuk e mora vesh çfarë më erdhi në kokë a në buzë, sepse isha live në “facebook”. Isha pas kordonit policor dhe nuk e di cfarë më erdhi, por m’u duk qielli i bardhë”, u shpreh gazetari.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb