Pas raportimeve në mediat e Kosovës për sulm në pikën e kalimit kufitar në Jarinjë, policia ka reaguar duke dhënë detaje për ngjarjen.

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Departamentit për Kufi, Ragip Bunjaku, ka thënë për Telegraf se nuk bëhet fjalë për një sulm.

Sipas tij, është fjala për një plumb qorr që ka rënë, të cilin janë duke e verifikuar.

“Nuk ka pasur sulm, ka rënë një plumb qorr. Jeni duke verifikuar atë”, tha Bunjaku.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: