Ish-deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj, i është përgjgjur ministres Elisa Spiropali, pas sulmeve të kësaj të fundit ndaj Presidentit Ilir Meta.

Mehmetaj shkruan në “Facebook” se Spiropali del nga poshtë bishtit të kalit dhe i duket vetja se është e mençur dhe triumfatore.

Sipas Mehmetajt, nga “Ramaforma” në drejtësi Spiropali është një ndër përfitueset e para, duke shpëtuar nga raportet e “Crown Agents”, nga nafta bruto që derdhej në lumë e deri te dogana e Fierit, që u bë më e madhe se ajo e Durrësit.

“Zukatja e Elisës është bërë si ajo e mizës së kalit. Pasi del nga poshtë bishtit të kalit i duket vetja se eshte e mençur dhe triumfatore. Nga “Ramaforma” në drejtësi ajo është një ndër përfitueset e para, duke shpëtuar nga raportet e “Crown Agents” që u fshinë, nga nafta bruto që derdhej lumë në serbatorët e makinave të shqiptarëve dhe mushkritë e femijëve, deri tek dogana e Fierit që u bë më e madhe se ajo e Durrësit. Nga tenderat e ujësjellsave tek kondicionerët dhe kolitë e cigareve që zhdoganoheshin si rroba të përdorura. Fiks siç është edhe vetë, nje rrobë e përdorur!

Miza e kalit vazhdon zukatjen. Sa të ketë PPP-në e zgjedhur me 69 vota ajo do “bëz bëz” e qetë. Por fundin do e ketë si një rrobë shumë e përdorur e hedhur pa asnjë dhimbshuri në kazanet e plehrave, nga ku sot merr vëmendje zukatja e saj”, shkruan Mehmetaj.

Kejdi
Kejdi

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb