Ndeshja mes Barcelones dhe Betis (4-0) ishte e veçante per Lionel Messin, katër herë fitues i Topit të Artë, i cili me fanellën e Barcelonës ka luajtur ndeshjen e 500-te, duke fituar shumë tituj e thyer rekorde të shumta.

Messi në këto 500 ndeshje me fanellën e Barcelonës ka arritur që te shënoje 425 gola, 292 prej tyre në La Liga. Messi në këto 500 ndeshje fituar 26 tituj, e jashtëzakonshme për një lojtar 28-vjeçar.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: