Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta i ka uruar besimtarëve festën e Sulltan Novruzit.

Meta uron shëndet dhe mbarësi për të gjithë.

Postimi i Ilir Metës:

Me këtë super pamje nga Mali i shenjtë i Tomorrit ju uroj përzemërsisht: Gëzuar Sulltan Nevruzin, festën simbol të fitores së pranverës mbi dimrin, të shpresës mbi dëshpërimin! Shëndet të mirë dhe mbarësi për të gjithë!
Ju ndihmoftë Abaz Aliu dhe të keni bekimet e Zotit!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb