Presidenti i vendit, Ilir Meta përmes një postimi në rrjet i ka uruar suksese kryeministrit të ri të Britanisë së Madhe, z.Boris Johnson.

I pari i shtetit shpreh gatishmërinë për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dypalëshe.

STATUSI I PLOTE

Urime dhe shumë suksese z.Boris Johnson për zgjedhjen në detyrën e lartë të Kryeministrit të ardhshëm të Britanisë së Madhe. Gatishmëri për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dypalëshe në të gjitha fushat. Shqipëria beson në angazhimin e dosmosdoshëm të Britanisë së Madhe në Ballkanin Perëndimor, si faktor kyç për stabilitetin e rajonit, konsolidimit të demokracisë dhe shtetit ligjor. ?????

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb