Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një komunikim virtual me komitetin teknik të pandemisë COVID-19 të ngritur enkas për përballimin e situatës, ndërkhë që nuk munguan as batutat mes tij dhe mjekut Tritan Kalo.

Teksa merrte fjalën mjeku infeksionist, Kalo u kollit, ndërkohë që nuk mungoi ndërhyrja e Ramës për ta pyetur se si ishte. Mjeku pohoi se ishte mirë dhe me humor tha; “kolla për shkak të ujit të Lanës. Vjen i pastër e na ngacmon mushkëritë”.

Edi Rama: Profesor Tritani si je? Të shoh pak me kollë.

Tritan Kalo: Kolla për shkak të ujit të Lanës. Vjen i pastër e na ngacmon mushkëritë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb