Ambasadori rus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Anatoli Antonov, do të kthehet në Amerikë në javën e ardhshme. Ljamin e ka bërë me dije zëdhënësja e ministrisë së jashtme të Moskës, Maria Zakharova. ‘Supozojmë që ai do të kthehet javën e ardhshme në punë në Washington’, ka shpjeguar ajo. Vendimi vjen pas takimit në samitin e Gjenevës mes presidentit amerikan Biden dhe atij rus Vladimir Putin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb