Moska dhe Minsku vazhdojnë të forcohen dhe janë në gjendje të përballojnë sfidat më të vështira, tha të hënën kryeministri rus Mikhail Mishustin duke konfirmuar marrëdhëniet tejet të ngushta mes dy vendeve të ish-Bashkimit Sovjetik.

“Së bashku jemi më të fortë dhe të aftë për të përballuar sfidat më të vështira dhe për të arritur qëllimet që kemi vendosur në fusha të ndryshme, nga siguria deri te përmirësimi i mirëqenies së popullit tonë, dhe natyrisht, t’i rezistojmë presionit të jashtëm”, tha ai.

Ky është misioni që presidentët tanë Vladimir Putin dhe Alexander Lukashenko na kanë caktuar”, tha Mishustin në një takim të Këshillit të Ministrave të Rusisë dhe Bjellorusisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: