“Luan apo jo në finale, Kumbulla nuk largohet, do të jetë pjesë e Romës edhe sezonin tjetër, me 100%, kam shumë besim tek ai”, u shpreh Jose Mourinho në konferencë për shtyp, përpara finales së Conference League.

Ndryshe nga ajo që tha Mourinho, mediat italiane kanë një tjetër version, Kumbulla nuk është i pashitshëm. Sipas Calciomercato.it, Mourinho kërkon një tjetër mbrojtës qendre mëngjarash, një lojtar me më shumë eksperiencë. Me dy qendrat e tjera të konfirmuara, Smalling dhe Ibanez, Kumbulla pritet të largohet gjatë kësaj markatoje vere.

Kumbulla 2
Kumbulla 2

Për lojtarin kuqezi ka interesim të madh në merkato, kërkohet nga ekipe si Bologna, Torino, Sampdoria dhe mbi të gjitha Fiorentia. Roma është e gatshme të futet në negociata, por nuk pranon skonto në vlerën e tij të kartonit, kërkon minimalisht 20 milionë euro për të lënë të lirë Kumbullën.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb