Gazetarja e News 24 Klodiana Lala ka deklaruar në emisionion ‘Real Story’ se kryebashkiaku i Matit, Agron Malaj i cili ka qenë pjesë e grupit të zjarrit më 21 janar 2011 është thelbi i cili mund t’i rëfejë Prokurorisë.

Ai sipas Klodiana Lalës ka dijeni se çfarë ndodhi në korridoret e kryeministrisë dhe kush dha ekzakt urdhërin për të qëlluar mbi protestuesit.

“Shmangëm kryebashkiakun e Matit që ka qenë pjesë e grupit të zjarri dhe unë besoj se ai është thelbi. Pashë një status në FB, Agron Malajn që kërkonte drejtësi dhe mund ta ndihmojë drejtësinë dhe ai ka dijeni direkte për njeriun që dha urdhërin dhe mund t’ja rëfejë Prokurorisë. Ka dijeni për çfarë ndodhi në korridoret e kryeministrisë dhe kush dha urdhërin për atë.”- thotë gazetarja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb