Termocentrali bërthamor i Çernobilit  ka humbur sërish furnizimin me energji elektrike, ka thënë operatori i energjisë Ukrenergo.

Reaktorët bërthamorë humbën energjinë në fillim të javës së kaluar, por furnizimi u rivendos të dielën.

Ukrenergo tha se linja e energjisë ishte dëmtuar përsëri “përpara se furnizimi me energji elektrike të ishte rivendosur plotësisht” dhe se një nga ekipet e saj të riparimit do të shkojë përsëri në “territorin e pushtuar” për më shumë riparime.

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: