KORÇA

Ministra e Kulturës ka rikthyer të plotë kompleksin skulpturor të ABC-së në Mësonjëtoren e Parë të gjuhës shqipe në Korçë.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanWeb se debate të shumta pati zhvendosja e 3 shkronjave karakteristike tek Mësonjëtorja, por duket se tashmë ato do të rikthehen në pjesën ballore të muzeut.

Ndërkohë edhe në ambientet e brendshme rikthehen bankat tradicionale që ndodheshin brenda godinës prej 30 vitesh.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb