ELBASAN

Arrestohet në Elbasan një 36-vjeçar i shpallur në kërkim.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Elbasan kapën dhe ndaluan shtetasin Th. B., 36 vjeç, banues në Elbasan, i shpallur në kërkim për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Vjedhja”.

Shtetasi Th. B., në bashkëpunim me shtetasin S. B. (i arrestuar në flagrancë), në datën 26.06.2022, në lagjen “Shënkoll”, Elbasan, dyshohet se kanë tentuar të vjedhin në lokalin e shtetasit A. B., të cilin e kanë goditur me mjete të forta dhe me mjet prerës.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb