BERAT

Një foshnjë vetëm 10-ditëshe ka ndërruar jetë në Maternitetin e Spitalit Rajonal të Beratit. Gazetarja Eneda Petova raporton për ‘BalkanWeb’ se fëmija kishte lindur nën peshë, e për këtë arsye mbahej në inkubator.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së të miturës, ndërkohë që kanë filluar hetimet ndaj bluzave të bardha të këtij spitali.

Materialet proceduriale i janë referuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Beratit, për dy infermieret, përkatësisht për shtetaset me inicialet K.Sh., dhe T. Z., 50 dhe 52 vjeç, banuese në këtë qytet.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb