Në një kohë kur shumë aktivitete janë mbyllur, bashkia e Pogradecit ka nxjerrë në terren grupet e kontrolleve për të verifikuar nëse urdhri po zbatohet apo jo.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për ‘BalkanWeb’ se janë mbyllur disa dyqane që kishin nxjerrë produktet në trotuar dhe nuk mbanin masa mbrojtëse.

Po ashtu, janë ushtruar kontrolle dhe në disa fasoneri, ku jepen direktivat e ruajtjes së distancës dhe masave mbrojtëse.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: