Presidenti i Republikës Ilir Meta do të jetë aktiv gjatë gjithë procesit zgjedhor. Burime nga Presidenca bënë me dije për “BalkanWeb” se këshilltaret e Presidentit të Republikës do të zbresin në terren në tre nga qarqet më të përfolura.

Ata do të ndjekin zgjedhjet në Qarqet Elbasan, Durrës dhe Vlorë. Mësohet se këshilltarët janë pajisur me autorizimin e KQZ si vëzhgues.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb