Aventura e Erik ten Hag në krye të Man.United po kthehet në makth ende pa nisur mirë. Tekniku holandez dhe stafi i tij janë në garë me kohën për të ndryshuar situatën pasi atmosfera në “pallatin e ëndrrave” sa vjen e bëhet më mbytëse. Daily Mail ka përpiluar një listë, 10 problemet që Ten Hag duhet të zgjidh.

E para, të pastrojë ekipin, janë jo pak për nëntë lojtarë që nuk bëjnë pjesë në planet e tij.

2-Të firmos me një mesfushor. De Jong ishte objektivi i tij kryesor, por 71 milionë paund për kartonin, dhe 17 milionë pagë vjetore janë shumë për “djajtë e kuq”, për këtë arsye kthyen vështrimin te Rabiot.

3-Të bashkojë tifozët, këta të fundit në sfidën e parë u zinë ndërmjet tyre, ndërsa vijojnë edhe protestat ndaj Glazer.

4-Fito ndeshjen e radhës, atë kundër Brentford.

5-Zgjidh situatën me Ronaldo-n. Kjo mbase është pika më e rëndësishme.

6-Riintegror lojtarët e humbur: Ronaldo, Varane dhe Van de Beek pritet të jenë titullarë në sfidën e radhës.

7-Vendos për lojtarët e krahut, në sistemin e Ten Hag këto lojtarë kanë një rol kyç.

8-Të pushojnë Rashford dhe Sancho, dy talente shumë premtues, por dukshëm jo në lartësinë e emrit dhe investimit të bërë.

9-Kërko më shumë nga Bruno Fernandes, lojtari më i mirë i Man.United sezonin e fundit.

10-Zgjidh rolin e Maguire. Ten Hag befasoi jo pak duke i besuar sërish shiritin e kapitenit pavarësisht se tifozët ishin kundër ndërsa qendërmbrojtësi vijon të zhgënjej në çdo aspekt.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb