Ekipet e shpëtimi ‘Helmetat e Bardha’ mes rrënojash të shkaktuara nga tërmeti katastrofik që goditi Turqinë dhe Sirinë, kanë arritur të shpëtojnë një fëmijë. Në një video të publikuar në rrjete sociale shihet  edhe momenti kur vogëlushi mes vështirësive nxirret nga rrënojat.

“Fëmijës Abdul Hakim iu dha një shans i dytë për të jetuar”, janë shprehur ekipet e shpëtimit.

Qyteti Armanaz thuajse është shkatërruar plotësisht për shkak të tërmetit që goditi në veriperëndim  të Sirisë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: