Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka publikuar rezultatet e provimit të gjuhës së huaj për maturantët. Ajo shkruan se një pjesë e mirë e maturantëve kanë shkëlqyer me nota maksimale.

“I prita me padurim rezultatet e para të maturantëve tanë në provimin e gjuhës së huaj të Maturës Shtetërore dhe gëzohem që një pjesë e mirë e tyre kanë shkëlqyer me nota maksimale.

Jam optimiste edhe për provimet e tjera dhe ju uroj shumë suksese të gjithëve!”, shkruan Kushi.

Evis Kushi Fb
Evis Kushi Fb

KËTU MUND TË LEXONI REZULTATET

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb