Shpesh, filmi ose televizori është vendi ku dy aktorë krijojnë lidhjet e dashurisë. Qoftë duke luajtur çiftin, qoftë thjesht në një film apo serial, ne kemi parë romanca filmike që realizohen jo pak herë. Ndonjëherë të dy njerëzit mund të martohen dhe të kenë fëmijë, por ndoshta më shpesh ata përfundojnë të ndarë. Pra, çfarë ndodh kur dy aktorë vendosin se nuk mund të jenë më bashkë, por duhet të jenë bashkë… të paktën gjatë orarit të punës?

1. Florence Pugh dhe Zac Braff u ndanë në fillim të vitit 2022, por vazhduan të punojnë së bashku për të promovuar filmin e tyre, “A Good Person”, në të cilin Pugh luajti dhe Braff shkroi dhe drejtoi. Pugh zbuloi se ata në fakt e mbajtën të fshehtë ndarjen e tyre për një kohë para se të bëhej publike dhe tha: “ Ne po përpiqeshim ta bënim këtë ndarje pa e ditur njerëzit, sepse ishte një marrëdhënie për të cilën të gjithë kanë një mendim. Thjesht ndiheshim sikur do të ishte vërtet mirë për ne që të mos kishim miliona njerëz që na tregonin se sa të lumtur janë që nuk jemi bashkë. Kështu që ne e bëmë atë.”

Pugh Braff
Pugh Braff

2. Lili Reinhart dhe Cole Sprouse kishin lidhje për rreth tre vjet përpara se të ndaheshin në vitin 2020. Ata vazhduan të luanin së bashku në ‘Riverdale’ derisa seriali përfundoi në 2023. Në momentin e ndarjes së tyre, Sprouse tha: “ Çfarë përvojë e pabesueshme. Do të ndihem gjithmonë me fat dhe do ta vlerësoj faktin që pata mundësinë të bie në dashuri. Nuk i uroj asgjë tjetër përveç dashurisë dhe lumturisë absolute që të ecë përpara”.

Sprouse Reinhart
Sprouse Reinhart

3. Johnny Galecki dhe Kaley Cuoco kishin lidhje fshehurazi nga viti 2008 deri në vitin 2009, ndërsa personazhet e tyre të ‘Big Bang Theory’ kishin një interes dashurie gjatë së njëjtës periudhë. Ata vazhduan të luanin së bashku në serial deri në finalen e tij në vitin 2019. Në podcastin “Eksperti i kolltukut”, Cuoco tha: “Fatmirësisht, Johnny dhe unë dolëm nga seriali kaq të shkëlqyeshëm dhe sot jemi më afër se kurrë.”

Bing Bang Theory
Bing Bang Theory

4. Zendaya dhe Jacob Elordi u përfol se do të takoheshin menjëherë pas publikimit të ‘Euphoria’. Por në vitin 2020, ata të dy nuk ishin më çift, por ende po luanin së bashku në serial.

Zendaya Elordi
Zendaya Elordi

5. Personazhet e B.J. Novak dhe Mindy Kaling në ‘The Office’ duket se janë mbështetur shumë në dinamikën e vërtetë të marrëdhënies së tyre. Ata u takuan dhe u larguan ndërsa punonin së bashku, me Novak që përshkruante marrëdhënien e tyre duke thënë: “Askush, madje as ne, nuk e dinte kurrë me të vërtetë, “A jemi bashkë?” Nuk kemi qenë saktësisht në një lidhje, por nuk është se nuk kemi qenë fare në një lidhje. Askush nuk e dinte”. Të dy vazhduan të punojnë së bashku gjatë sezonit të parë të serialit të Keiling, “The Mindy Project”, ku Novak ishte një konsulent prodhimi dhe u shfaq në ekran si një nga interesat e saj të dashurisë. Të dy janë ende miq jashtëzakonisht të ngushtë dhe Novak është edhe kumbari i dy fëmijëve të Keiling.

The Office 2
The Office 2

6. Joey King dhe Jacob Elordi vazhduan të luanin çiftin në ‘Kissing Booth 2’ dhe ‘Kissing Booth 3’ pas filmit të parë dhe ndarjes së tyre në 2018. Në podcastin ‘Mood With Lauren Elizabeth’, King tha: “Unë jam një fans i asaj se si [filmi] rezononte me njerëzit, rezononte me mua. Pra, të kthehem dhe ta bëj këtë dhe të sakrifikoj atë që, padyshim, mendojnë të gjithë – me të cilat përballen nga jashtë, por ajo me të cilën po merrem fshehurazi, duke bërë ato sakrifica ia vlente plotësisht”.

The Kissing Booth 2
The Kissing Booth 2

7. Charles Melton dhe Camila Mendes filluan të takoheshin në vitin 2018 dhe luajtën përkrah njëri-tjetrit në “Riverdale”, ku personazhet e tyre patën një romancë të shkurtër. Ata fillimisht u ndanë në vitin 2019 dhe më pas u duk se rindeznin lidhjen e tyre shkurtimisht në vitin 2021. Ata vazhduan të luanin së bashku në serial deri në finalen e tij në 2023.

Melton Mendes
Melton Mendes

8. Cameron Diaz dhe Justin Timberlake luajtën në filmin ‘Bad Teacher’ pas lidhjes nga viti 2003 deri në 2007. Diaz tha për Us Weekly: ” Justin dhe unë gjithmonë kemi qeshur shume bashkë dhe për të bërë një film ku do të qeshim së bashku, atje nuk ishte askush tjetër që ishte më i përsosur për këtë rol .’

Diaz Timberlake
Diaz Timberlake

9. Nicholas Hoult dhe Jennifer Lawrence u takuan në xhirimet e ‘X-Men: First Class’ në vitin 2010 dhe kishin lidhje deri në vitin 2014, kur u mbyll ‘X-Men: Days of Future Past’. Ata punuan sërish bashkë për ‘X-Men: Apocalypse’ dhe ‘Dark Phoenix’.

Hoult Lawrence
Hoult Lawrence

10. Amanda Seyfried dhe Dominic Cooper kishin lidhje nga viti 2007 deri në 2011 pas takimit në xhirimet e ‘Mamma Mia’. Të dy u kthyen për të luajtur në “Mamma Mia! Here We Go Again”, duke portretizuar një tjetër çift të lumtur. Cooper tha për Entertainment Tonight: “ Gjithmonë do të ishte mirë. Thjesht duhet të jesh i ndjeshëm me këto situata”.

Mamma Mia
Mamma Mia

11. Së fundi, Bradley Cooper dhe Zoe Saldana kishin lidhje për rreth një vit përpara se të ndaheshin në vitin 2012. Që atëherë ata kanë punuar së bashku në tre filma “Guardians of the Galaxy” si dhe “Avengers: Infinity War” dhe “Avengers: Endgame”. Edhe pse Cooper nuk mishëronte një rol aktual, ai ia dha zërin personazhit të Rocket.

Cooper Saldana
Cooper Saldana

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb