Këta janë pjesë më e mirë e ushtrisë shqiptare. Bëhet fjalë për efektivët e Kursit Komando që po kalojnë qindra orë stërvitje të forta për t’u përgatitur për çdo operacion.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka publikuar një video nga stërvitja e tyre teksa iu bën edhe prezantimin.
“Njihuni me djemtë tanë të Kursit Komando, të cilët ndryshe nga vitet e tjera vijnë nga të gjitha forcat e FA dhe jo vetëm nga ajo Tokësore, duke rritur cilësinë dhe sfidën për të qenë pjesë e njësisë elitë.
Ajka e FA po i nënshtrohen qindra orëve sfilitëse fizike dhe psikologjike, për të qenë të përgatitur për çdo operacion apo mision.
#KrenariPërFA ??”, shkruan Xhaçka.

Xhacka
Xhacka

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb